"O SILE WYOBRAZNI, CZYLI POECI SA JAK DZIECI"

Warsztaty Teatralne - Little Stars

Kolejna premiera Warsztatów Teatralnych Agaty Paleczny to znakomite spotkanie z najbardziej znanymi tekstatmi dla dzieci w polskiej literaturze. HIty takie jak : Lokomotywa, Pan Hilary, Pstryk , Pan Słowik w zaskakujących interpretacjach. Przeboje "Duże buty", Na wyspach Bergamutach", "Witajcie w naszej bajce" w nowych wykonaniach i aranzacjach. Dla rodzicow mile wspomnienia, dla dzieci - kolejna lekcja języka polskiego i spotkanie z teatrem i bohaterami ulubionych bajek.
Na scenie 70cio osobowa grupa dzieci w wieku od 3- 16 lat. Znakomita choreografia, prawdziwie bajkowe kostiumy, wspaniała muzyka i scenografia!

Reżyseria - Agata Paleczny
Scenariusz - Piotr Kukuła
Choreografia- Marzena Pol
Kostiumy - Marylka Pawlina

O swoim najnowszym scenariuszu mówi autor, Piotr Kukuła:
" Wyobraźnia to jest bardzo wielka siła. Czy ktoś w to wątpi? Szczególnie wrażliwą wyobraźnię mają dzieci... i poeci. Zostało to nawet udowodnione naukowo. Bo jakże bez bujnej wyobraźni moźna było wynaleść samolot, albo taką rakietę co do Pana Twardowskiego na księżyc doleci, albo internet, albo makaron z serem na przykład.
Okazało się, że najpierw jakieś dziecko, albo poeta, - przypominam Wam, że każdy poeta, poetka też kiedyś był dzieckiem, - wykombinowało sobie we własnej głowie to coś co potem powstało w rzeczywistości.
Wyobrazić sobie samolot to pestka, spróbujcie wyobrazić sobie słonia z trąbami dwiema, ptasie radio, siedmiomilowe buty, kurę samograjkę znoszącą złote jajka albo mrówkę dźwigającą osła! To dopiero jest wyobraźnia.
Nie każdy się może taką pochwalić. A ONI mogą. Pani Wanda Chotomska, Julian Tuwim, Jan Brzechwa. Ci poeci dopiero mają wyobraźnię. Całe pokolenia dzieci się od nich uczyły tej sztuki, uczą i uczyć będą. A jeszcze do tego zaklinają tę wyobrażoną piękną przestrzeń w wiersze i poematy. Magicy słowa prawdziwi. Ta bajka jest właśnie o NICH. "

$15.00

Tickets

Upcoming Events
Copernicus Center