Magic of Christmas Festival 2013 - Magiczne Swieta 2013

Swięta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych w polskiej tradycji. Obchodzone uroczyście od wieków, stanowią niezwykle ważny i bogaty rozdział kultury polskiej, życia rodziny, tradycji ludowych, narodowych i patriotycznych. Nawiązując do tych niepodważalnych wartości, Fundacja Kopernikowska – wspólnie z działającymi w Copernicus Center zespołami i szkołami artystycznyczmi - organizuje doroczny festiwal rodzinny pt. „Magiczne Święta” – „The Magic of Christmas”. Impreza ma na celu odtworzenie, przypomnienie i popularyzowanie tradycji polskich Świąt Bożego Narodzenia - zarówno wśród Polonii, jak i w wielokulturowym społeczeństwie amerykańskim.

Organizatorzy zapraszają firmy poloniijne, organizacje i osoby prywatne do włączenia się do tej niepowtarzalnej imprezy i wsparcia jej poprzez uczestnictwo, pomoc w promocji i organizacji, a także poprzez pomoc finansową w pokryciu kosztów organizacji.
W tym roku Festiwal odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia od godz. 12 do 6 pm, w Copernicus Center. Bogaty program artystyczny zaprezentują: Zespół Pieśni i Tańca “Polonia” Anny Krysińskiej, Warsztaty Teatralne "Little Stars" Agaty Paleczny oraz kierowana przez Barbarę Bilsztę i Wojciecha Niewrzoła Akademię Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra, a także Teatr „Scena Polonia” Kingi Modjeskiej i Krzysztofa Arsenowicza oraz zespoły wybranych Szkół polskich. Na dużej scenie pojawi się prawdziwa szopka, a cały gmach wypełniają gwiazdki, aniołki, kolędnicy i tancerze, aktorzy i muzycy. Koncertom i spektaklom towarzyszyć będzie świąteczny jarmark – stoiska z ręcznie wykonanymi ozdobami , prezentami, wyrobami artystycznymi, a także bufet z tradycyjnymi świątecznymi daniami.
Aby wszystko było zrozumiałe także dla gości amerykańskich – impreza prowadzona będzie w językach polskim i angielskim, na ekranach wyświetlane będą tłumaczenia w języku angielskim.

Theatre Polonia Stage

This Polish theatrical company can be found at: http://www.poloniastage.com/

Warsztaty Teatralne “Little Stars”

DZIEŃ DZIECKA W TEATRZE !!!

„Warsztaty Teatralne - Little Stars“
zapraszają na jubileuszowy spektakl muzyczny
„ W poszukiwaniu zaginionej sztuki“

Niedziela, 1 czerwca 2014, godz. 4 po południu
Copernicus Center, Chicago

scenariusz - Piotr Kukuła
reżyseria - Agata Paleczny
choreografia - Marzena Pol
kostiumy - Maryla Pawlina
kierownictwo muzyczne - Asia Pawlina
muzyka - Agata Paleczny, Asia Pawlina, Marek Lichota , Piotr Kucharski oraz utwory znane
scenografia - Robert Wójciak, Jerzy Hryszko, Piotr Kukuła, Antoni Sacha

Na scenie ponad 100-osobowy zespół aktorów w wieku od 3-50 lat !!!
Bajkowe postacie, teatr, taniec i muzyka ! Wspaniałe kostiumy !
Zaginęła sztuka. Tragedia! Niedopuszczalna historia. Wszystko może się zgubić - kapeć taty, szminka mamy, ulubiona spinka siostry, nawet iPod brata, ale sztuka? Przecież bez niej nie da się nijak porządnie żyć !
A jednak zaginęła. Poszukiwanie czas rozpocząć! Postacie z bajkowego świata i dzieciaki z „Warsztatów Teatralnych“ wzięły sprawę w swoje ręce i wyruszyły w nieznane.
Wszystko tak naprawdę zaczęło się od poszukiwań teatru na jubileusz dziesięciolecia i spotkania z duchem. Potem Czerwony Kapturek nie trafił do babcinej chatki, a latający dywan wywiózł Aladyna daleko od Islamabadu. Kopciuszek tańczył z przyrodnimi siostrami i dostawał prezenty. Śpiąca królewna kłuła swe palce wrzecionem , ale za nic nie mogła zasnąć. Śnieżką opiekowały się krasnalki w kolorowych sukienkach, a pocałował ją... no właśnie kto...???
Ponadto targi polskich szkół i przedszkoli, wystawa prac ARTORIUM, zabawy dla dzieci i mnóstwo atrakcji z fundacja You Can Be My Angel !!!

Paderewski Symphony Orchestra

Find out more about the Paderewski Symphony Orchestra & Academy at: www.pasochicago.org

Polonia Ensemble

Find out more about the Polonia Ensemble at: http://www.poloniaensemble.com/

Młodzi Mistrzowie Sztuki Podhalańskie

Contact: Andrzeja Bohaca 708 307 6179

$7.00 - $15.00

Tickets

http://copernicuscenter.org/magic-of-christmas/

add to your calendar

Who’s Going

Upcoming Events
Copernicus Center

Ticketfly

„Magiczne Święta” – „The Magic of Christmas”

Sunday, December 8 · 12:00 PM at Copernicus Center