Magic of Christmas Festival 2013 - Magiczne Swieta 2013

Swięta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych w polskiej tradycji. Obchodzone uroczyście od wieków, stanowią niezwykle ważny i bogaty rozdział kultury polskiej, życia rodziny, tradycji ludowych, narodowych i patriotycznych. Nawiązując do tych niepodważalnych wartości, Fundacja Kopernikowska – wspólnie z działającymi w Copernicus Center zespołami i szkołami artystycznyczmi - organizuje doroczny festiwal rodzinny pt. „Magiczne Święta” – „The Magic of Christmas”. Impreza ma na celu odtworzenie, przypomnienie i popularyzowanie tradycji polskich Świąt Bożego Narodzenia - zarówno wśród Polonii, jak i w wielokulturowym społeczeństwie amerykańskim.

Organizatorzy zapraszają firmy poloniijne, organizacje i osoby prywatne do włączenia się do tej niepowtarzalnej imprezy i wsparcia jej poprzez uczestnictwo, pomoc w promocji i organizacji, a także poprzez pomoc finansową w pokryciu kosztów organizacji.
W tym roku Festiwal odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia od godz. 12 do 6 pm, w Copernicus Center. Bogaty program artystyczny zaprezentują: Zespół Pieśni i Tańca “Polonia” Anny Krysińskiej, Warsztaty Teatralne "Little Stars" Agaty Paleczny oraz kierowana przez Barbarę Bilsztę i Wojciecha Niewrzoła Akademię Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra, a także Teatr „Scena Polonia” Kingi Modjeskiej i Krzysztofa Arsenowicza oraz zespoły wybranych Szkół polskich. Na dużej scenie pojawi się prawdziwa szopka, a cały gmach wypełniają gwiazdki, aniołki, kolędnicy i tancerze, aktorzy i muzycy. Koncertom i spektaklom towarzyszyć będzie świąteczny jarmark – stoiska z ręcznie wykonanymi ozdobami , prezentami, wyrobami artystycznymi, a także bufet z tradycyjnymi świątecznymi daniami.
Aby wszystko było zrozumiałe także dla gości amerykańskich – impreza prowadzona będzie w językach polskim i angielskim, na ekranach wyświetlane będą tłumaczenia w języku angielskim.

Theatre Polonia Stage

This Polish theatrical company can be found at: http://www.poloniastage.com/

Warsztaty Teatralne

DZIEŃ DZIECKA W TEATRZE - tym razem dwa spektakle !!!
Pierwsze „Był sobie smok...” przygotowane przez dzieci w wieku od 3-10 lat, opowiada o przyjażni i przestrzega przed zbyt szybką oceną. Nakłania do poznawania i rozważnego wyrażania opini oraz zwraca uwagę na właściwe zachowania. Dzieci z małego miasteczka postanawiają zakolegować się z pewnym , niby groźnym smokiem. Kolorowe, barwne kostiumy, piosenki z tęczą w tle i maszerującymi przez las krasnalkami. Leśne licho i wystraszone baranki. Rozśpiewane i rozstańczone motylki i bączki....

II akt to spektakl „ A to HISTORIA” z udzialem dzieci i młodzieży ( 12- 15 lat ) oraz dorosłych, opowiada w zabawny, teatralny sposób historię Polski, przedstawiając kilka najważniejszych wydarzeń typu – chrzest Polski, Bitwa pod Grunwaldem, przeniesienie stolicy z Krakowa do Warszawy ... Spektakl jest przeznaczony dla nieco starszych dzieci, ale maluchy też z tej "lekcji" niewątpliwie skorzytają.
scenariusz - Piotr Kukuła
reżyseria - Agata Paleczny
choreografia - Marzena Pol
kostiumy - Maryla Pawlina oraz Janina Wawrzyniak
kierownictwo muzyczne - Asia Pawlina
muzyka - Piotr Kucharski, Agata Paleczny, Jacek Pawlina
aranżacje - Bartek Ciężobka

Akademia Muzyki PaSO

Find out more about the Paderewski Symphony Orchestra & Academy at: www.pasochicago.org

Polonia Ensemble

Find out more about the Polonia Ensemble at: http://www.poloniaensemble.com/

Młodzi Mistrzowie Sztuki Podhalańskie

Contact: Andrzeja Bohaca 708 307 6179

$7.00 - $15.00

Tickets

http://copernicuscenter.org/magic-of-christmas/

add to your calendar

Who’s Going

Upcoming Events
Copernicus Center

Ticketfly

„Magiczne Święta” – „The Magic of Christmas”

Sunday, December 8 · 12:00 PM at Copernicus Center