Magic of Christmas Festival 2013 - Magiczne Swieta 2013

Swięta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszych w polskiej tradycji. Obchodzone uroczyście od wieków, stanowią niezwykle ważny i bogaty rozdział kultury polskiej, życia rodziny, tradycji ludowych, narodowych i patriotycznych. Nawiązując do tych niepodważalnych wartości, Fundacja Kopernikowska – wspólnie z działającymi w Copernicus Center zespołami i szkołami artystycznyczmi - organizuje doroczny festiwal rodzinny pt. „Magiczne Święta” – „The Magic of Christmas”. Impreza ma na celu odtworzenie, przypomnienie i popularyzowanie tradycji polskich Świąt Bożego Narodzenia - zarówno wśród Polonii, jak i w wielokulturowym społeczeństwie amerykańskim.

Organizatorzy zapraszają firmy poloniijne, organizacje i osoby prywatne do włączenia się do tej niepowtarzalnej imprezy i wsparcia jej poprzez uczestnictwo, pomoc w promocji i organizacji, a także poprzez pomoc finansową w pokryciu kosztów organizacji.
W tym roku Festiwal odbędzie się w niedzielę, 8 grudnia od godz. 12 do 6 pm, w Copernicus Center. Bogaty program artystyczny zaprezentują: Zespół Pieśni i Tańca “Polonia” Anny Krysińskiej, Warsztaty Teatralne "Little Stars" Agaty Paleczny oraz kierowana przez Barbarę Bilsztę i Wojciecha Niewrzoła Akademię Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra, a także Teatr „Scena Polonia” Kingi Modjeskiej i Krzysztofa Arsenowicza oraz zespoły wybranych Szkół polskich. Na dużej scenie pojawi się prawdziwa szopka, a cały gmach wypełniają gwiazdki, aniołki, kolędnicy i tancerze, aktorzy i muzycy. Koncertom i spektaklom towarzyszyć będzie świąteczny jarmark – stoiska z ręcznie wykonanymi ozdobami , prezentami, wyrobami artystycznymi, a także bufet z tradycyjnymi świątecznymi daniami.
Aby wszystko było zrozumiałe także dla gości amerykańskich – impreza prowadzona będzie w językach polskim i angielskim, na ekranach wyświetlane będą tłumaczenia w języku angielskim.

Theatre Polonia Stage

This Polish theatrical company can be found at: http://www.poloniastage.com/

Warsztaty Teatralne

"CZAROWNICE sa wsrod nas " czyli HALLOWEEN W TEATRZE !!!

Spektakl muzyczny dla doroslych, przygotowany przez Warsztaty Teatralne Agaty Paleczny . Dowcipny i wzruszajacy . Znakomite kostiumy, wspaniala choreografia i muzyka. Fabula i scenografia przeniosanas w nieco inny, tajemniczy swiat.

Raz na jakiś czas w podziemiach starego zamczyska odbywa się wspaniały bal. Zgromadzeni tam goście nie należą co prawda do elity towarzyskiej w ludzkim tego słowa znaczeniu, jednakże stanowią wielce wysublimowaną, empatyczną grupę indywidułów ze świata, który niewidzialny i mistyczny, stanowi dla nas równocześnie nieprzeniknioną zagadkę.
Nikt nie wie gdzie i kiedy owo tajemnicze spotkanie się odbywa. Od dawien dawna zatem wszelacy poszukiwacze przygód, jak również jednostki dociekliwe, żądne kontaktu z nieznanym, magicznym światem, starały się uchylić rąbka tajemnicy. Bezskutecznie jednak. Przedstawiciele świata podziemi, świata cieni, świata magii i innych przestrzeni ezoterycznych spotykają się więc spokojnie w zamkowym podziemiu aby pod zasłoną nocy i tajemnicy bawić się aż do rana. Potem rozpływają się w swojej - naszej przestrzeni czekając cierpliwie na następny bal. Dowiedzione jest bowiem ponad wszelką wątpliwość, że oba obszary przenikają się wzajemnie, czy tego chcemy czy nie, a wybitne przedstawicielki świata magii i podziemi są wśród nas. Tak, tak „czarownice są wśród nas”!
I oto, ze względu na szczególne jak się wydaje ustawienie gwiazd, w połączeniu z ogromą sublimacją wiedzy i wyobraźni, nadarza się jedyna w swoim rodzaju, niebywała okazja zajrzenia poza niewidzialną zasłonę spowijającą szczelnie owo legendarne wydarzenie. Więc kto odważny, żądny przygód i rozrywki oczywiście, kto muzę teatralną ceni, a słowo, taniec i muzyka nie są mu obojętne, niech przybywa zobaczyć ten bal! Zabawa będzie przednia, a jeśli wśród swawoli coś magicznego się przytrafi, tym lepiej!
Bowiem w TEATRZE, na SCENIE.... – wszystko jest możliwe !

Paderewski Symphony Orchestra

Find out more about the Paderewski Symphony Orchestra & Academy at: www.pasochicago.org

Polonia Ensemble

Find out more about the Polonia Ensemble at: http://www.poloniaensemble.com/

Młodzi Mistrzowie Sztuki Podhalańskie

Contact: Andrzeja Bohaca 708 307 6179

$7.00 - $15.00

Tickets

http://copernicuscenter.org/magic-of-christmas/

add to your calendar

Who’s Going

Upcoming Events
Copernicus Center

Ticketfly

„Magiczne Święta” – „The Magic of Christmas”

Sunday, December 8 · 12:00 PM at Copernicus Center