Tuwim Tu i Teraz

"Tuwim Tu i Teraz" to spektakl dla każdego: dla dzieci i dla dorosłych – świetny pomysł na pochmurny dzień, sposób na nudę i poprawę nastroju.
Jeżeli wybierzecie się państwo na ten spektakl to będziecie mieć do czynienia z zupełnie niezwykłą i niepowtarzalną produkcją oraz spędzicie niezapomniane chwile w bliskich spotkaniach ze sztuką. Spektakl będzie próbą odpowiedzi na pytanie: "W jaki sposób obcowanie z magią twórczości Juliana Tuwima, znakomitego poety i wielkiego patrioty – piewcy polskości, pomaga nam dziś w przechowaniu naszej narodowej tradycji, literatury i kultury w kraju i za granicą?".
Część pierwsza przedstawienia zadedykowana jest całym rodzinom a szczególnie dzieciom. Takie wiersze –bajki „Ptasie Radio", „Pan Trallalinski", „Dwa Michały", „Rzepka" czy „Lokomotywa pozostały w sercu każdego, kto w dzieciństwie czytał wiersze Tuwima, stanowiące klasykę polskiej literatury dziecięcej. Dzięki wielu zabawnym przygodom opisanym w wierszykach, dzieci i ich rodzice, dziadkowie, opiekunowie będą mogli odbyć cudowną podróż do krainy fantazji i przeżyć niezwykłe przygody. Odpowiemy sobie na pytanie: ile jest w nas dziś z Tuwima, na którego rymach dla dzieci wychowało się kilka pokoleń Polaków?"
W części drugiej dzieci będą mogły uczestniczyć w foyer teatru w „Zabawach z Panem Tuwimem" a na scenie sali teatralnej odbędzie się spektakl "Tuwim rodzicom". Aktorzy przedstawią fragmenty pięknego, emigracyjnego poematu "Kwiaty polskie" w oprawie muzycznej wspaniałego pianisty, szopenisty Marka Drewnowskiego. Usłyszymy również niezapomniane teksty przebojów, które śpiewali od dwudziestolecia międzywojennego po współczesność między innymi Hanka Ordonówna ("Miłość ci wszystko wybaczy" i "Na pierwszy znak", „Ja śpiewam piosenki"), Mieczysław Fogg („Nasza jest noc"), Ewa Demarczyk ("Tomaszów") , Marek Grechuta ("Pomarańcze i mandarynki"), Czesław Niemen ("Wspomnienie").
W programie oczywiście nie może zabraknąć pikantnych aforyzmów i dowcipnych wypowiedzi twórcy kabaretowych przebojów. Teksty Tuwima prezentowali najwięksi polscy aktorzy, jak Jan Kobuszewski, Wiesław Michnikowski, Edward Dziewoński, Janusz Gajos, Piotr Fronczewski, Wojciech Pszoniak. Utwory kabaretowe wybrzmiewały i do dziś mają je w swoim repertuarze słynne kabarety: "Qui Pro Quo", "Dudek", "Ani Mru Mru"… Przekonacie się Państwo sami, że teksty Tuwima nadal bawią i zachwycają, bowiem do dziś nie straciły na aktualności Będzie się działo ! Dla każdego coś dobrego: odrobina refleksji, "bukiet" wspomnień z dzieciństwa, dużo humoru, piękna muzyka. A to wszystko w znakomitym wykonaniu wybitnych polskich aktorów w specjalnie przygotowanym spektaklu.

Agnieszka Więdłocha

Agnieszka Wiediocha in Tuwim Chicago
http://copernicuscenter.org/tuwim/

Borys Szyc

BIO: http://www.filmweb.pl/person/Borys.Szyc

Tuwim Chicago - http://copernicuscenter.org/tuwim/

Sonia Bohosiewicz

BIO: http://www.filmweb.pl/person/Sonia+Bohosiewicz-66693#
>> Tuwim Chicago http://copernicuscenter.org/tuwim/

$20.00 - $55.00

Off Sale

WAZNA INFORMACJA : dzieci do lat 3 nie musza kupowac biletu, ale rodzic jest zobowiazany trzymac dziecko na kolanach jesli nie bedzie wolnych miejsc obok. http://copernicuscenter.org/tuwim/

add to your calendar

Upcoming Events
Copernicus Center

Ticketfly

Tuwim Tu i Teraz

Saturday, December 7 · Doors 6:00 PM / Show 7:00 PM at Copernicus Center

Off Sale